Kalan Süre

Önemli Tarihler

  • 4-5 Aralık 2019 Kongre ve Sergi

DAVET VE AMAÇ


  Türkiye Cumhuriyeti olarak Devletimiz kuruluşundan bugüne kadar sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal, ticari, sanayi vb. alanlarda yaptığı modernleşme çalışmaları ile dünya devletleri arasında saygın bir devlet olarak yerini almıştır.

  Bilindiği gibi ülkelerin gelişmişlik ve kalkınma düzeyini belirleyen temel etkenlerin başında ulaşım ve erişim gelmektedir. Ülkemiz sahip olduğu seçenekli ve nitelikli ulaşım sistemi ile ulusal ve uluslararası alanda hissedilen güç olmuştur. Pozitif değişimin unsurlarından olan, inşaat alanında birçok çalışmalar yapılmıştır ve halen yapılmaktadır.

  Ülkemizin gelişen ekonomisi ile birlikte son yıllarda yol güzergahları üzerinde tünel ve yer altı yapılarına ilişkin çalışmalar hız kesmeksizin devam etmektedir. Özellikle tünelcilik ve yer altı yapıları alanında son yıllarda modern projelendirme ve yapım teknikleri ile gerçekleştirilen tüneller bir bir işletmeye açılmaktadır.

  “Marmaray, Avrasya Tüneli, Çamlık Tüneli, Orhangazi Tüneli, Ovit Tüneli, Yeni Zigana Tüneli, Mavi Tünel, Silvan Tüneli, Gerede Tüneli” tünelcilik ve yer altı yapıları alanında ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen en yeni projelerden sadece bir kaçıdır.

  Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemek ve desteklemek, teknik birikimi değerlendirmek ve yaymak gibi bir misyonla 1990 yılında kurulan Yollar Türk Milli Komitesi, yaklaşık 30 yıldır ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenleyerek yeni buluşların ve uygulamaların, sektörle ilgili tüm kesimlere aktarılmasına aracı olmakta, ayrıca bilime ve teknolojiye de katkı sağlamaktadır.

  Bu bağlamda, tünel projelendirme ve yapım teknikleri konusundaki son gelişmelerin, yeniliklerin ve uygulamaların, uygulamalar sırasında kazanılan tecrübelerin, sektörün ilgili paydaşlarının bir araya getirilerek paylaşılmasına imkan sağlanması amacı ile ilki 2016 yılında düzenlenen Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi ve Sergisi'nin ikincisi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik desteği ile 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Center'da Yollar Türk Milli Komitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

  Ayrıca etkinlik kapsamında; ülkemizde, tünel yapımında önemli yeri olan özel yapı elemanlarının imalatı, uygulanması ile ilgili yerli ve yabancı makine, ekipman teçhizat imalatçıları ile tedarikçilerinin katılacağı bir sergi düzenlenecektir.

  Yollar Türk Milli Komitesi olarak; tünellerin farklı yönleri ile ele alınacağı 2. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi ve Sergisine; üniversitelerimizin ilgili anabilim dallarından, kurum ve kuruluşların konu ile ilgili birimlerinden ve ülkemiz tünelcilik sektöründen tüm tarafları dinleyici olarak veya sergide yer almak üzere davet ediyor, katılımlarınızı bekliyoruz.


KONGRE DÜZENLEME KURULU